Сільський голова

ВЕЛИЧЕНКО Софія Дмитрівна –

сільський голова села Рожівка

протягом семи скликань(із 1991 року),

повний кавалер почесної відзнаки

Броварської районної ради

«Знак Пошани».

 
Народилася 15 червня 1961 року у селі Рожівка Броварського району Київської області(СРСР, УРСР) в сімї робітників.

Батько – Сорока Дмитро Олексійович, (1935-1967), працював трактористом в колгоспі ім. Ватутіна с. Рожівка.

Мати – Сорока (Климась) Марія Максимівна, 1937 року народження, працювала у місцевому колгоспі» ім. Ватутіна , а потім у племптахорадгоспі «Броварський».

Громадянка України. Українка, Виховує  доньку. Мешкає в селі Рожівка.

Освіта

У 1978 році закінчила Пухівську середню школу.

У 1984 році закінчила Українську сільськогосподарську академію, за фахом «зооінженер».

Трудова діяльність

Із 1978 по 1991 рік працювала у племптахорадгоспі «Броварський» бухгалтером, економістом-диспетчером, зоотехніком інкубаційного цеху та головним зоотехніком.

З травня 1991 року очолює Рожівську сільську раду.

Слід у житті

Софія Величенко – перший сільський голова села Рожівка, керівник-рекордсмен Броварського району, якого громада сім разів поспіль обирала своїм головою.

До 1954 року в  Рожівці була своя сільська рада, але з квітня того ж року село перейшло у відання Пухівської сільської ради. Ліквідація сільської ради багато в чому наклала відбиток на життя тамтешньої громади. Довгий час Рожівка вважалась неперспективним населеним пунктом, соціальна інфраструктура – без газу, доріг, розвинутої торгівельної мережі не задовольняла потреби селян. Тож молодь полишала рідну домівку, їхала на пошуки кращого життя.

І ось перебудова, як нова епоха, з новими ідеалами і… новий шанс для Рожівки.

8 січня 1991 року рішенням Київської обласної ради народних депутатів було утворено Рожівську сільську раду. А вже в травні цього року громада зробила свій доленосний вибір – сільським головою обрано молоду дівчину - місцеву жительку Софію Дмитрівну Величенко.

Від скликання і до скликання ось уже 7 разів поспіль майже одностайно односельчани підтримували свого сільського голову в бажанні бачити своє село чистим, затишним, багатим і комфортним для проживання в ньому. Промовистим фактом є те, що під час останніх виборів на посаду сільського голови у Софії Дмитрівни не було конкурентів, а її кандидатуру підтримали понад 80 відсотків виборців.

Такий результат забезпечили чесне виконання своїх службових обов’язків, постійна турбота про кожного рожівця зокрема та громаду загалом.

Результати роботи

1991 рік – облаштування новоствореної сільської ради, напрацювання  необхідної документації. А ще - впорядкування територій та ремонт приміщень місцевих Будинку культури, ФАПу та бібліотеки. Наступним кроком стало прокладання асфальтованого покриття основних доріг та впорядкування місця останнього спочинку односельців – висипка дороги, огородження й озеленення кладовища.

Вагомим досягненням було повернення громаді села 300 гектарів земель, з яких за останні 10 років понад 250 рожівчан отримали землю під забудову,  майже сотня односельців, працівників соціальної сфери отримали наділи для ведення особистого селянського господарства.

Софія Величенко вже утвердилась в сільському соціумі, а отже вже зробила традицією те, що кожна дитина, яка досягла повноліття, отримує земельну ділянку аби входити в доросле життя не з порожніми руками, а з багатством  рідної землі.

У 1993 році було розпочато будівництво, а згодом введено в дію культурно-громадський центр, який є власністю  громади. Тут розташувались магазин, кафе та святковий зал. Ремонтується  будинок культури, добудовується до нього приміщення бібліотеки, проводиться реконструкція пам’ятника загиблим воїнам в роки Великої  Вітчизняної війни 1941-1945 років та встановлено пам’ятник невідомому солдату… Звісно не один рік на все це знадобився. Та Софія Дмитрівна це робила: шукала кошти, формувала команду однодумців… І ось так рік за роком, неквапом та все ж молоділа Рожівка, змінювалась на очах…

Оформили в комунальну власність приміщення дитячого садочка, зробили ремонт і залунав дитячий щебіт у селі. У нові приміщення переїхали ФАП та сільська рада. Знову вишукали кошти, уклали угоду з будівельниками й у  колишньому приміщення сільської ради розташувалась церква св. Миколая. Немов Божа благодать опустилася на Рожівку. Ні, див Господніх не сталося, проте добрі наміри на благо громади  втілювалися у життя ще швидше. Продовжилось асфальтування доріг, зовнішнє освітлення вулиць, розроблено схему генплану забудови села, відкрито поштове відділення.

Косметичні й капітальні ремонти будівель, що перебувають у власності територіальної громади, газифікація й електрифікація нового масиву, розбудовується, розростається село. Для його благоустрою та розширення сфери обслуговування створюється комунальне підприємство «Добробут». Сільська рада забезпечила місцеве КП необхідною технікою та виробничою базою – налагоджено своєчасне вивезення побутового сміття, ліквідовано стихійні сміттєзвалища, забезпечено підвезення дітей на навчання в Пухівську, а згодом в Калинівську ЗОШ. Відкрито новий  прямий автобусний маршрут «Київ-Рожівка», нині вирішується ще одне актуальне питання будівництво артезіанської свердловини й забезпечення односельців чистою питною водою…

За роки головування Софії Величенко Рожівка, невпинно розквітає, виправдовуючи свою назву. Приміром, у 2011 році (у рік 20-річчя з дня заснування Рожівської сільської ради) ще одним визнанням праці й того, що зусилля не були даремними став Диплом переможця конкурсу «Кращий сільський, селищний населений пункт» Броварського району у номінації «Загальний вигляд об’єктів соціальної сфери і утримання прилеглих територій», а в 2014 році Рожівська сільська рада зайняла ІІ місце у районному конкурсі «Кращий сільський, селищний населений пункт».

Державні нагороди України та відзнаки:

Почесна відзнака Броварської районної ради «Знак Пошани» III, II і I ступенів (2001, 2008 та 2011), Почесна відзнака голови Броварської райдержадміністрації (2001 р., 2003 р., 2008 р., 2009 р.), Подяка голови Київської обласної державної адміністрації (24.08.2011 р.).

За вагомий внесок в розвиток самоврядування в Україні Величенко С.Д. нагороджена Подякою Президента  Асоціації  міст України та громад (2007 р.)    .