Служащі священики:   

ієрей Олег Савенко,   

ієрей Миколай Завадовський   

 

Адреса храму:   

Київська область,   

Броварський район,   

с. Рожівка, вул. Паркова, 3   




Коротка історія поселення і храму

Багато історичних,ч літописних, археологічних свідчень вказує на те, що село Рожівка було заселене ще в часи мідно-кам´яного віку – енеоліту (4-3 тис. до н.е.). На його території знаходиться чітко виражене древньоруське городище, яке належить до полянського типу поселення – на високому місці. Рожівка – це єдине поселення району, що розташоване на горбах та понад ярами у мальовничій місцевості. Поряд, в урочищі Царів Яр, знаходився середньовічний замок князя Юрія Івановича Половця-Рожиновського. У ранньому середньовіччі Рожівка мала статус «города». У рожівській церкві московські бояри у 1654 р. приводили до присяги навколишнє населення на вірність московському царю.

Як повідомляють «Чернігівські єпархіальні відомості» поселення, що нині називається Рожівка в 30-х роках ХУII столітті заснував Ян Аксак. Потім рожівські землі від шляхетської родини Аксаків перейшли до володінь родини гетьмана Виговського.

1802 році безпосереднім володарем Рожівки була Києво-Печерська лавра.

Києво-Печерська лавра була надзвичайно впливовою і авторитетною релігійною одиницею, що вміло і професійно здійснювала свою справу. Такий висновок можна зробити з того, що майже в усіх селах, навіть малих, з ініціативи і на кошти Лаври та населення були побудовані у ХVII-XVIII ст. церкви, а в багатьох селах – школи.

У 1766 році у Рожівці, де мешкало на той час всього 100 чоловік, діяла церква Святого Миколи Чудотворця Київської духовної консисторії, яка пізніше згоріла від удару блискавки. Замість не. У 1808 році збудували нову церкву, також Святого Миколи. При церкві працювала церковно-приходська школа, де грамоти учив священик. Дияконом був Степан Строй, а пономарем – Петро Приходько. На жаль, у 1920 році церкву зруйнували поляки.

У 1921 році оголошена нова економічна політика (неп). Село оживало,але полегшення не було тривалим. З 1929 року розпочалась примусова колективізація. Жахливою трагедією був голодомор 1932-1933 років. Сумно склалася і доля рожівської церкви. Відновлені у 20-х рр. богослужіння було припинено в 1936 році. Тодішнє керівництво вимагало знищити церкву, розібрати її, що відразу було і зроблено сільськими актівистами. Будівельні матеріали використані для спорудження колгоспних складів, а земля надана під забудову жителям села.

У кінці 80-х відновились богослужіння і на початку 90-х нова церква почала працювати в приміщенні яке колись займала сільська рада. Там вона працює і по теперішній час.ння колгоспних складів, а земля надана під забудову жителям села.

 Статистичні дані. У звичайні суботи та неділі храм відвідують 10-25 чоловік, у великі свята 25-50 чоловік. На Пасху 400-600 чоловік.

      14 червня 2014 р. було освячено місце для побудови нового Миколаївського храму в селі Рожівка. Митрополит Переяслав-Хмельницький  і Білоцерківський Епіфаній провів освячення місця та наріжного каменя для побудови храму. Під час освячення наріжного каменя було закладено капсулу за участю голови Броварської районної ради Гришка Сергія Миколайовича та сільського голови Величенко Софії Дмитрівни. Після освячення у своєму повчальному слові митрополит Епіфаній привітав жителів села з початком будівництва храму та закликав благодійників долучитись до богоугодної справи побудови нового храму. Всі присутні мали можливість поклонитися часточці  мощей святителя Миколая Чудотворця та отримали напам"ять молитовну іконку.