Інформація про заклад


ДНЗ «Курчатко» розпочав свою роботу 16 березня 2007 року.

Садочок розрахований на 25 місць, має одну різновікову групу з денним режимом перебування дітей. Наповнюваність групи дітьми становить 18 осіб.

Дошкільний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем протягом 10,5 годин. Вихідні дні: субота, неділя, святкові дні. Щоденний графік роботи дошкільного закладу: 7.30-17.30.

Навчальний рік у дошкільному закладі починається 1 вересня і закінчується 31 травня. З 1 червня до 31 серпня у садочку проводиться оздоровлення дітей.

Навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану. Навчання та виховання дітей проводиться українською мовою. Навчально-виховний процес здійснюється за програмою «Дитина», затвердженою Міністерством освіти і науки України.

Продуктами харчування садочок забезпечують приватні підприємці. М'ясо поставляє ПАТ «ППР Броварський». Якість товару та термін споживання перевіряється на відповідність діючим стандартам та нормативним вимогам. У дошкільному закладі встановлено трьохразове харчування. Контроль за організацією та якістю харчування, вітамінізацією страв, закладкою продуктів харчування, їх  кулінарною   обробкою,   виходом   страв, 

смаковими   якостями   їжі,   санітарним   станом    харчблоку, правильністю зберігання, дотримання термінів реалізації продуктів, покладається на медичного працівника та керівника закладу.

Медичний персонал знаходиться в тому ж приміщенні, що й садочок, і забезпечений належними умовами для роботи та проведення лікувально-профілактичних заходів.

Учасниками навчально-виховного процесу у ДНЗ «Курчатко» є: діти, керівник, педагогічні працівники, медичні працівники, помічник вихователя, батьки, фізичні особи, які надають освітні послуги у сфері дошкільної освіти. Джерелом фінансування дошкільного закладу є кошти засновника.


Відповідно до ст.34 Закону України " Про освіту", прийом дітей в дошкльні навчальні заклади проводиться за бажанням батьків.Згідно зі ст.36 Закону " Про дошкільну освіту" батьки мають право вибирати дошкільний навчальний заклад.

У відповідності з п.6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затведженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р.№ 305, прийом дітей у дошкільний навічальний заклад здійснюється на підставі:

- заяви батьків;

- медичної картки про стан здоров` я дитини;

- довідки дільничого лікаря про епідеміологічне оточення;

- ксерокопію свідоцтва про народження.

 

Рекомендації батькам з підготовки дітей до дитячого садка:

o        Поступово формуйте навички спілкування дитини з однолітками: гуляйте з ним на ділянці дитячого садка, залучайте до спільної діяльності з іншими дітьми.

o        Зверніть увагу на домашній режим харчування та сну й потроху наближайте його до того режиму, що буде у дитячому садку.

o        Привчайте малюка до самостійності й доступного для його віку самообслуговування.

o        Розповідайте дитині, що таке дитячий садок, навіщо туди ходять діти, чому ви хочете, щоб вона туди пішла.

o        Проходячи повз дитячий садок, з радістю нагадуйте дитині, як їй пощастило – восени вона зможе ходити сюди. Розповідайте рідним і знайомим у присутності малюка про свою удачу, кажіть, що пишаєтеся своєю дитиною, адже її прийняли до дитячого садка.

o        Докладно розповідайте дитині про режим дитячого садка: що, як і в якій послідовності вона робитиме. Чим докладнішою буде ваша розповідь, і чим частіше ви будете її повторювати, тим спокійніше й впевненіше почуватиметься ваш малюк, коли піде у дошкільний заклад.

o        Учіть дитину гратися. Психологи виявили чітку закономірність між розвитком предметної діяльності дитини та її звиканням до дитячого садка. Найлегше адаптуватися малюки, які вміють довго, різноманітно й зосереджено діяти з іграшками. Уперше потрапивши до дитячого садка, вони швидко відгукуються на пропозицію погратися, з інтервалом досліджують нові іграшки. Дитина, яка вміє гратися, легко йде на контакт із будь-яким дорослим.

o        Розробіть разом з дитиною нескладну систему прощальних знаків уваги, так їй буде легше відпустити вас.

o        Пам’ятайте, що на звикання дитини до дитячого садка може знадобитися до півроку. Розраховуйте свої сили, можливості й плани.

o        Переконайтеся у тім, що вашій родині дитячий садок потрібен саме зараз. Будь-які ваші коливання дитина використовуватиме для того, щоб протистояти відвідуванню дитячого садка. Легше й швидше звикають діти, батьки яких не мають альтернативи дошкільному закладу.

o        Чим з більшою кількістю дітей і дорослих, з якими дитина спілкуватиметься у дитячому садку, вона побудує стосунки, тим швидше вона звикне.

o        Допоможіть їй у цьому. Познайомтеся з іншими батьками та дітьми. Відвідуйте разом з дитиною прогулянки у дитячому садку. Чим ближчими будуть ваші стосунки з вихователями, іншими батьками та їхніми дітьми, тим простіше буде звикнути вашій дитині.

o        У присутності дитини уникайте критичних зауважень на адресу дошкільного закладу та його працівників. Ніколи не лякайте дитину дитячим садком.

o        Приблизно за тиждень до першого відвідування дитячого садка попередьте дитину про це, щоб вона спокійно очікувала майбутню подію.