Оголошення

опубліковано 11 груд. 2017 р., 23:44 Секретар сільради   [ оновлено 12 груд. 2017 р., 00:35 ]

 

Шановні жителі с.Рожівка!

Великої шкоди лісовим насадженням в передноворічний період завдає населення, адже на новорічні ялинки громадянами самовільно вирубуються не тільки молоді деревця, але й їх верхівки. 

Відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення,

– тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від п’яти(85 грн.) до десяти(170 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від семи(119 грн.) до дванадцяти(204 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Варто додати, що в окремих випадках за самовільну порубку передбачена кримінальна відповідальність. Одним із визначальних факторів для притягнення порушника до кримінальної відповідальності є розмір завданої шкоди, коли ця шкода є істотною (це визначається індивідуально в кожному конкретному випадку з урахуванням категорії захисності лісу, інших факторів, які встановлюються в ході проведення слідства).

Відповідно до статті 246 Кримінального кодексу України за незаконну порубку лісу визначені такі покарання:

-        штраф;

-        арешт на термін до шести місяців;

-        обмеження волі на термін до трьох років;

-        позбавлення волі на термін до трьох років з конфіскацією незаконно добутого.

Розмір шкоди, заподіяної лісу, підприємствами, установами та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення/неприпинення росту розраховується залежно від діаметра пня відповідно до Постанови Кабінету Міністрів  від 23.07.2008 №665

Тому перш, ніж зрубати дерево слід добре подумати, а чи не краще ялинку придбати законним методом – на спеціально виділених місцях.

Comments