Шитий Михайло Григорович

 ШИТИЙ  МИХАЙЛО  ГРИГОРОВИЧ 

– учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни. 

Військове звання – майор у відставці. 

Кавалер орденів „Червоної Зірки” ,  „ Слави”  ІІІ ст.,  „За мужність”  ІІІ ст., „Великої Вітчизняної війни”.

 

 
Народився 19 листопада 1919 року в селі Рожівка в сім’ї хліборобів. Свою трудову діяльність розпочав у колгоспі ім.Молотова . У 1939 році був призваний до лав Радянської Армії. Службу проходив у Монголії рядовим солдатом. З початком Великої Вітчизняної війни військову частину, в якій служив, передислокували на оборону Москви. За участь у боях нагороджений орденами і медалями.   День Перемоги зустрів у Чехословаччині в м.Прага  молодшим сержантом. Повернувся з війни у 1946 році і продовжив трудову діяльність у колгоспі. 

Війна для Михайла Григоровича не минула безслідно.  За станом здоров’я залишив роботу в колгоспі і перейшов працювати кочегаром Калинівської середньої школи, звідки й пішов на пенсію. На сьогоднішній день він є інвалідом І групи.

І весь час поряд з ним була і є  його вірна дружина Марія, з якою поєднав своє життя у 1948 році і  на долю якої випало немало випробувань, коли була вивезена примусово на роботи  до Німеччини. В 1998 році подружжя відсвяткувало золоте весілля, на яке зібралась вся велика родина: син Василь, дочка Катерина з дітьми та онуками.  Сьогодні Михайло Григорович має п’ять   онуків та шість правнуків, які шанують і оберігають дідуся і бабусю і допомагають їм у всьому.